Uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie

5 czerwca 2024 roku w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie.
Po złożeniu meldunku, wprowadzeniu sztandaru i odegraniu hymnu państwowego Lubelski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Zenon Pisiewicz podziękował wszystkim uczestnikom za wysiłki związane z trudami codziennej służby i pracy oraz życzył wszelkiej pomyślności w dniu święta wszystkich strażaków. Jak powiedział komendant – „Dzisiejsza uroczystość jest zwieńczeniem wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka, które miały miejsce w maju. Cieszę się, że mamy tak liczne grono osób odznaczonych, wyróżnionych i awansowanych. To świadczy o tym, że mamy wielu ludzi, którzy są bardzo oddani służbie, którzy z wielkim zaangażowaniem, poświęceniem angażują się w naszą służbę w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi. To bardzo istotny aspekt naszej formacji.”
Słowa podziękowania przekazał również Wojewoda Lubelski Krzysztof Komorski oraz Wicewojewodowie Wojciech Wołoch i Andrzej Maj. Wojewoda Krzysztof Komorski podkreślił, że „zawsze można liczyć na strażaków Państwowej Straży Pożarnej i druhów Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy uczestniczą we wszystkich sytuacjach związanych z ratowaniem życia, zdrowia, mienia i środowiska.” Słowa doceniania i wdzięczności dla wszystkich strażaków przekazał także Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Lublinie – druh Marian Starownik.

Z okazji Dnia Strażaka wręczono odznaczenia państwowe i resortowe oraz odznaki i wyróżnienia Związku OSP RP a także awansowano funkcjonariuszy na wyższe stopnie służbowe.

Opracowanie i zdjęcia: mł. kpt. Tomasz Stachyra

 

Skip to content