Dyplom Wojewody Lubelskiego z Medalem dla st. kpt. Rafała Berezy z Komendy Miejskiej PSP w Chełmie

Wojewoda Lubelski Krzysztof Komorski gościł dzisiaj st. kpt. Rafała Berezę. Wręczył mu Dyplom Wojewody Lubelskiego z Medalem. Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie w minioną środę zajął pierwsze miejsce w zawodach o tytuł „Najtwardszego Strażaka” w Opolu. Wcześniej taki sam sukces odniósł w trakcie turnieju w formule FCC w litewskim Szawle.
Ostatnie wyniki Rafała prezentują się następująco
Opole:
1. miejsce w kategorii Open.
1. miejsce w kategorii tandem mix z Beatą Świderską z KW PSP we Wrocławiu.
1. miejsce w kategorii tandem męski z Mateuszem Delingerem.
3. miejsce w sztafecie mix.
Szawle:
1. miejsce w kategorii Open
1. miejsce w kategorii tandem mix z Beatą Świderską
1. miejsce w kategorii wiekowej M30.
1. miejsce w kategorii oficer/dowódca.
Cykl „Najtwardszy Strażak” to seria zawodów pozwalających sprawdzić przygotowanie fizyczne strażaków do codziennej służby w podziale bojowym. Rafałowi serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

W 2023 r. st. kpt. Rafał Bereza zdominował Mistrzostwa Świata w formule Firefighter Combat Challenge, które odbywały się w USA. Wywalczył tytuł mistrza świata zdobywając w różnych kategoriach 5 złotych medali i 1 brązowy medal.

Wcześniej, również w 2023 r., w Kanadzie wywalczył mistrzostwo świata w formule FIREFIT.