CZUJNIK TLENKU WĘGLA URATOWAŁ CZTEROOSOBOWĄ RODZINĘ

13 kwietnia 2024 roku  – w wyniku wydzielania się tlenku węgla podtruciu uległa czteroosobowa rodzina z Zamościa, która trafiła do szpitala.

Mieszkańcy domu jednorodzinnego przy ul. Jana Kasprowicza zostali uratowani, dzięki zadziałaniu czujnika tlenku węgla. Po dokonanym pomiarze miernikiem wielogazowym potwierdzono obecność tlenek węgla na poziomie 258ppm. Strażacy ewakuowali wszystkich mieszkańców z budynku, natomiast ratownicy z Zespołu Ratownictwa Medycznego zabrali czteroosobową rodzinę w tym jedno dziecko do szpitala. Najprawdopodobniej źródłem emisji tlenku węgla była nieszczelność przewodu dymowego.

Pomimo kończącego się sezonu grzewczego należy zachować czujność oraz zadbać o swoje bezpieczeństwo. W tym przypadku czujnik „czadu” uratował zdrowie, a być może nawet życie domowników. Oprócz montowania czujników tlenku węgla pamiętajmy o okresowych przeglądach urządzeń grzewczych oraz kontrolach przewodów wentylacyjno-dymowych i czyszczeniu przewodów kominowych. W akcji trwającej ponad 1 godz. udział wzięli strażacy z JRG Zamość.

Opracowanie: KM PSP w Zamościu

Zdjęcie strażaka: mł. kpt. Tomasz Stachyra

Strażak prezentuje czujnik tlenku węgla na tle samochodu pożarniczego
Strażak prezentuje czujnik tlenku węgla na tle samochodu pożarniczego
Skip to content