Uroczyste wręczenie nagród w konkursie "Moje bezpieczne środowisko"

Honorowa gala zwycięzców – uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Moje bezpieczne środowisko”

20 października 2023 roku w Komendzie Miejskiej PSP w Lublinie odbyła się uroczysta gala zwycięzców w konkursie „Moje bezpieczne środowisko” – kampanii edukacyjnej skierowanej do młodzieży w wieku – 15-19 lat.

 

Uroczystego wręczenia nagród dokonał Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie nadbrygadier Grzegorz Alinowski oraz Pani Agnieszka Kruk – Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

 

I miejsce : Bartosz Kościołek oraz Karolina Szewczyk

II miejsce: Wanesa Oliwia Pietraszek, Dominik Czerniak

III miejsce: Mariola Borys, Filip Dobosz

I miejsce
https://www.youtube.com/watch?v=_4nLANnMtlE&t=47s

II miejsce
https://www.youtube.com/watch?v=8b21Of8tK1g&t=8s

III miejsce
https://www.youtube.com/watch?v=pBaupxhMrsA&t=20s

 

Wyróżnienie otrzymali: Bartłomiej Rak oraz Kamil Poświatowski, którzy jako jedyni przygotowali animację.

Kolejne wyróżnienie trafiło do młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baczkowie za przygotowanie pracy grupowej.

Wyróżnienie otrzymali również Agata Karpiuk oraz Aleksandra Obszyńska, które zdobyły za swoją pracę 100 punktów.

 

Organizatorem konkursu była Komenda Wojewódzka PSP w Lublinie, przy czym cały konkurs dofinansowany został przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

 

Celem konkursu było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo pożarowe w środowisku naturalnym i ekologicznym, życie lasu (w tym niebezpieczne zwierzęta), bezpieczny wypoczynek nad wodą i w górach z uwzględnieniem aspektów ochrony przyrody i środowiska. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie pracy konkursowej w 2-osobowym zespole – praca multimedialna, film lub animacja, która musiała być związana z działalnością Państwowej Straży Pożarnej oraz tematyką ochrony środowiska.

 

Kategoria I – Bezpieczeństwo pożarowe i ekologiczne,

Kategoria II – Życie lasu, w tym niebezpieczne zwierzęta żyjące w lasach polskich,

Kategoria III – Bezpieczny wypoczynek nad wodą.

 

Prace konkursowe zostały ocenione przez jury w 2 etapach:

I etap: prace zostały oceniane przez 33 osobowe jury – tj. słuchaczy szkolenia podstawowego w zawodzie strażak prowadzonego w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Lublinie. Łączna liczba punktów do zdobycia za przygotowaną pracę wynosiła 1320 punktów. Prace, które otrzymały powyżej 1000 punktów trafiły do II etapu, w którym oceniane były przez jury składające się z 4 pracowników Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie.

 

W ramach konkursu wpłynęło 27 prac, w tym 14 prac przeszło do etapu wojewódzkiego, spośród których, zgodnie z regulaminem konkursu wyłoniono 3 zwycięskie prace.

 

Uczestnicy konkursu po uroczystej gali skorzystali z szeregu atrakcji, którymi były: prezentacja sprzętu pożarniczego, zajęcia teoretyczne oraz praktyczne z ratownictwa medycznego, zajęcia w Interaktywnym Centrum Edukacji Przeciwpożarowej oraz strefa wirtualnej rzeczywistości.

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie oraz za obecność na dzisiejszej gali!!!

Opracowanie i zdjęcia: mł. kpt. Tomasz Stachyra

 

Skip to content