Ćwiczenia ratownicze ALEKSANDRA-GASPOL 2023

Ćwiczenia ratownicze ALEKSANDRA-GASPOL 2023

28 czerwca 2023 roku w powiecie bialskim, na terenie Terminalu Gazu LPG „GASPOL” S.A. i Terminalu Przeładunkowo Składowego „ALEKSANDRA” w Małaszewiczach odbyły się ćwiczenia ratownicze „ALEKSANDRA-GASPOL 2023” zorganizowane przez funkcjonariuszy Wydziału Operacyjnego KW PSP w Lublinie i wybranych funkcjonariuszy KM PSP w Białej Podlaskiej.

 

Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie procedur ratowniczych zawartych w Zewnętrznym Planie Operacyjno Ratowniczym dla zakładów o dużym ryzyku wystąpienia awarii przemysłowej.

Uczestnikami ćwiczeń byli:

  1. Siły i środki (strażacy i sprzęt) Komendy Miejskiej PSP w Białej Podlaskiej.
  2. Pluton Ratowniczy OSP Biała Podlaska.
  3. Wybrane siły i środki jednostek OSP z terenu powiatu bialskiego.
  4. Siły i środki Kompanii Gaśniczej COO „WYŻYNA” pluton typu C (SW).
  5. Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „BIAŁA-1″.
  6. Policja.
  7. Przedstawiciele zakładów.

Bezpośredni nadzór podczas ćwiczeń pełnił Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie st. bryg. Tomasz Podkański.

 

28 czerwca 2023 r. odbyło się również podpisanie „Umów dot. współdziałania w działaniach ratowniczych”  pomiędzy Lubelskim Komendantem Wojewódzkim PSP w Lublinie nadbryg. Grzegorzem Alinowskim oraz Ekspertami w dziedzinie ratownictwa chemicznego i ratownictwa ekologicznego – konstrukcji cystern(E-3c) o współpracy podczas działań ratowniczych prowadzonych na obszarze woj. lubelskiego. W imieniu Lubelskiego Komendanta umowy podpisał Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg Tomasz Podkański.

 

Opracowanie: mł. kpt. Filip Leszczyński, mł. kpt. Tomasz Stachyra.

Foto: bryg. Jarosław Hamaluk, mł. bryg. Krzysztof Tymecki, mł. kpt. Filip Leszczyński.

Skip to content