Konferencja prasowa dot. naboru wniosków do programu „Mały strażak”

9 lutego 2023 roku Lubelski Komendant Wojewódzki PSP w Lublinie nadbrygadier Grzegorz Alinowski uczestniczył w konferencji prasowej zorganizowanej w WFOŚiGW w Lublinie, podczas której został ogłoszony nabór do programu „Mały strażak” dla jednostek OSP w woj. lubelskim.

 

Celem programu jest:

Podniesienie gotowości bojowej lokalnych służb ratowniczych poprzez doposażenie jednostek OSP w sprzęt niezbędny do zapobiegania i likwidacji skutków katastrof naturalnych, ekstremalnych zjawisk atmosferycznych lub awarii technicznych, których skutki zagrażają życiu lub zdrowiu osób, mieniu albo środowisku naturalnemu. W ramach Programu dofinansowanie w formie dotacji udzielane będzie jednostkom OSP zlokalizowanym na terenie województwa lubelskiego.

 

Jak powiedział Komendant Alinowski kwota 4mln złotych dla strażaków OSP to duże wsparcie, które będzie można przeznaczyć na ubrania, hełmy, rękawice, czyli tzw. ochronę osobistą ratownika i sprzęt ratowniczy niezbędny do prowadzenia akcji ratowniczych. Jedna jednostka może uzyskać do 25 tyś. złotych dofinansowania. Pieniądze mają trafić do strażaków OSP w pierwszej połowie 2023 roku.

 

Termin składania wniosków: od 9 lutego 2023 r. do 3 marca 2023 r.

 

Nabór wniosków o dofinansowanie – Mały strażaklink do informacji WFOŚiGW w Lublinie

 

Opracowanie i zdjęcia: mł. kpt. Tomasz Stachyra

 

Skip to content