Uhonorowanie osób zaangażowanych w walkę z COVID-19

9 czerwca 2022 roku w Starostwie Powiatowym w Lublinie podczas sesji rady powiatu odbyła się uroczysta ceremonia, podczas której uhonorowano wyróżnieniami starosty lubelskiego Zdzisława Antonia osoby zaangażowane w walkę z Covid-19. W uroczystej sesji rady powiatu wziął udział Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Grzegorz Alinowski oraz Komendant Miejski PSP st. bryg. Marek Fiutka.

Symbolicznym podziękowaniem za zaangażowanie w zmaganiach z COVID-19 było przekazanie przez starostę lubelskiego pamiątkowych statuetek. Wśród wyróżnionych znaleźli się Lubelski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Grzegorz Alinowski oraz Komendant Miejski PSP st. bryg. Marek Fiutka a także przedstawiciele rządowi i samorządowi, przedstawiciele służb mundurowych i sanitarnych, podmiotów leczniczych, itp.

Jak zaznaczył w podziękowaniach Wojewoda Lubelski Lech Sprawka – Skala zjawisk związanych z pandemią była szeroka, a osób, którym należałoby podziękować jest tak wiele, że mogłoby to trwać bardzo długo. Na każdym etapie nadzwyczajne uprawnienia wojewody jako przedstawiciela administracji rządowej byłyby niczym, gdyby nie spotkały się po drugiej stronie z aprobatą i przystąpieniem do działania. Jest to zasługa całej naszej wspólnoty. Wszystkim podmiotom składam ogromne podziękowanie. Będę Waszym dozgonnym dłużnikiem.

Opracowanie i zdjęcia: st. asp. Tomasz Stachyra

Skip to content