Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Piłce Nożnej

14 czerwca 2022 r. na obiektach sportowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie odbyły się I Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Piłce Nożnej 6-cio osobowej.

Do zawodów zgłosiło się 18 drużyn z komend powiatowych i miejskich z terenu woj. lubelskiego, które w wyniku losowania w dniu 9 czerwca 2022 r. zostały podzielone na 2 grupy 5 drużynowe oraz 2 grupy 4 drużynowe. Z grup wychodziły do fazy pucharowej po 2 najlepsze drużyny, które następnie tworzyły pary ćwierćfinałowe, półfinałowe oraz finałowe.

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw :

  1. Komenda Miejska PSP w Lublinie,
  2. Komenda Miejska PSP w Białej Podlaskiej,
  3. Komenda Miejska PSP w Zamościu,
  4. Komenda Powiatowa PSP we Włodawie.

Dodatkowo nagrody indywidualne otrzymali :

  1. Najlepszy Zawodnik Turnieju: Jarosław Wójcik z KM PSP w Lublinie,
  2. Najlepszy Bramkarz Turnieju: Grzegorz Bogucki z KM PSP w Białej Podlaskiej.

W zawodach wzięło udział 205 strażaków z terenu woj. lubelskiego. Funkcję Gospodarza Mistrzostw pełnił komendant powiatowy PSP w Lubartowie bryg. Michał Pytlak. Za prawidłowe przygotowanie i przeprowadzenie Mistrzostw odpowiadał bryg. Dominik Wysocki naczelnik ośrodka szkolenia komendy wojewódzkiej PSP w Lublinie, natomiast nadzór nad Mistrzostwami sprawował zastępca lubelskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Tomasz Podkański.

Podczas uroczystego zakończenia Mistrzostwa nagrody wręczali:

  1. Burmistrz Miasta Lubartów Pan Krzysztof Paśnik,
  2. Dyrektor MOSiR Lubartów pani Aneta Symbor.

Komisję sędziowską stanowili funkcjonariusze komend miejskich PSP oraz komendy wojewódzkiej PSP z terenu woj. lubelskiego pod przewodnictwem st. kpt. Michała Borkowskiego, który pełnił również role spikera podczas zawodów.

Opracowanie: st. kpt. Michał Borkowski

Zdjęcia: KP PSP Lubartów

 

 

 

 

Skip to content