Spotkanie wielkanocne z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Duda

Spotkanie wielkanocne z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Duda

W środę 13 kwietnia 2022 r. komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak wziął udział w spotkaniu wielkanocnym Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Duda z żołnierzami Wielonarodowej Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady, funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Policji oraz wolontariuszami, pomagającymi uchodźcom z Ukrainy.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele sił zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Litwy, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Obecny był również minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik, wojewoda lubelski, biskupi polowi i przedstawiciele władz samorządowych. Pierwszej Damie towarzyszył Szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot.

W spotkaniu udział wzięli również strażacy z woj. podkarpackiego i lubelskiego,  którzy byli reprezentantami strażaków PSP i OSP z całego kraju, zaangażowanych w działania pomocowe dla Ukrainy.

Spotkanie świąteczne w Litewsko–Polsko–Ukraińskiej Brygadzie LITPOLUKRBRIG w Lublinie Pierwsza Dama rozpoczęła od przekazania słów Prezydenta Andrzeja Dudy, który w tym czasie wraz z Prezydentami Estonii, Łotwy i Litwy udał się do Kijowa na spotkanie z Prezydentem Wołodymyrem Zełenskim. „Mąż prosił, by przekazać Państwu bardzo serdeczne pozdrowienia, podziękowania za Państwa codzienną służbę, ale przede wszystkim prosił, by przekazać wyrazy największego szacunku i uznania za Państwa działania i zaangażowanie w tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji. Prosił o przekazanie życzeń, aby nadchodzące święta były źródłem nadziei na lepsze jutro i źródłem pokoju” – mówiła Agata Kornhauser–Duda.

Podczas spotkania wiceminister Maciej Wąsik skierował do zebranych słowa: „Chciałbym podziękować funkcjonariuszom, żołnierzom i wolontariuszom za ich codzienną, ciężką, często niewidoczną służbę. To wielka rzecz. Zdajemy sobie sprawę jak wielki to wysiłek, bo czasy są trudne – za naszą wschodnią granicą trwa wojna.
To dla mnie zaszczyt, że mogę tu dziś w imieniu swoim i ministra Mariusza Kamińskiego podziękować za Waszą służbę i złożyć wielkanocne życzenia”.

Opracowanie: Wydział Prasowy KG PSP
Zdjęcia: KPRP, MSWiA, KW PSP Lublin

 

 

 

Skip to content