Strażacy prowadzą załadunek sprzętu dla strazaków dla Ukrainy

Lubelski Komendant Wojewódzki PSP o roli strażaków w pomocy uchodźcom z Ukrainy

7 marca 2022 roku Lubelski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Grzegorz Alinowski uczestniczył w programie TVP 3 Lublin „Tu i Teraz”. Podczas rozmowy przekazał informacje o szeroko zakrojonych działaniach jednostek ochrony przeciwpożarowej zaangażowanych w transport i pomoc humanitarną dla uchodźców z Ukrainy.

 

Państwowa Straż Pożarna koordynuje przewóz osób z granicy do punktów recepcyjnych i miejsc bezpiecznych w całej Polsce. Zgodnie z apelem Komendanta Głównego nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka o pomoc sprzętową dla strażaków z Ukrainy – strażacy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych wykonali ogrom pracy aby zgromadzić niezbędny sprzęt pożarniczy i samochody. 30 wagonów sprzętu i ponad 100 samochodów ratowniczo-gaśniczych zostało przekazanych strażakom na Ukrainie.

 

Lubelski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Grzegorz Alinowski podczas rozmowy w studio TVP 3 Lublin serdecznie podziękował za wzorową współpracę strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej, Państwowej Straży Pożarnej oraz wszystkim służbom współdziałającym zaangażowanym w akcję pomocy humanitarnej.

Link do programu „Tu i Teraz”

 

Opracowanie i zdjęcia: st. asp. Tomasz Stachyra

 

 

 

Skip to content