Lubelski Komendant Wojewódzki PSP, prezes WFOŚiGW i prowadzący program "Poranek między Wisłą i Bugiem"

Lubelski Komendant Wojewódzki PSP i prezes WFOŚiGW o akcji przekazania sprzętu pożarniczego ukraińskim strażakom w programie „Poranek miedzy Wisłą i Bugiem”

15 marca 2022 roku Lubelski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Grzegorz Alinowski wspólnie z Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie dr hab. Grzegorzem Grzywaczewskim uczestniczyli w programie TVP 3 Lublin “Poranek między Wisłą i Bugiem”. Rozmowa dotyczyła zakończonej z wielkim sukcesem zbiórki sprzętu oraz pojazdów pożarniczych dla strażaków z Ukrainy.

 

Podczas rozmowy komendant przedstawił sposób organizacji zbiórki sprzętu pożarniczego, a także opisał rozwiązania logistyczne jakie zastosowano, aby sprawnie przekazać sprzęt ukraińskim strażakom. Ponadto wymienił sprzęt jaki jest najbardziej potrzebny na Ukrainie. Komendant Alinowski wyraził wielkie słowa uznania strażakom z ochotniczych straży pożarnych za ich olbrzymie zaangażowanie i przekazanie bardzo dużej liczby sprzętu.

 

Komendant Alinowski wspólnie z dyrektorem Grzywaczewskim poinformowali, że jednostki ochotniczych straży pożarnych, które zdecydowały się przekazać sprzęt strażakom z Ukrainy, mogą ubiegać się o dofinansowanie na częściowe odtworzenie potencjału sprzętowego. Jednostki ochotniczych straży pożarnych mogą ubiegać się o dofinansowanie zakupu sprzętu z środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Nabór wniosków o otrzymanie wsparcia finansowego został już ogłoszony. Przedsięwzięcie będzie realizowane we współpracy z Komendą Wojewódzką PSP w Lublinie.

 

Link do programu

 

Opracowanie: Zespół Prasowy KW PSP Lublin

Skip to content