Strażacy, ratownicy medycznie oraz przedstawiciele PCK stoją przed samochodem ratowniczo-gaśniczym PSP

Akcja „Pluszak dla malucha” w szpitalu przy ul. Biernackiego

W sobotni poranek strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 4 wspólnie z wolontariuszami Grupy Pomocy Humanitarnej PCK wzięli udział w akcji „Pluszak dla malucha” w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Biernackiego w Lublinie.

 

Strażacy przyjechali samochodem pożarniczym pod okna oddziału dziecięcego chorób zakaźnych, a następnie ubrali się w aparaty ochrony dróg oddechowych, aby pokazać dzieciom z jakiego sprzętu korzystają podczas gaszenia pożarów. Sprawili również linię gaśniczą w celu pokazania w jaki sposób gasi się pożary. Wolontariusze Polskiego Czerwone Krzyża przekazali na teren oddziału pluszaki oraz kolorowanki podpisane przez kierowcę rajdowego Szymona Ładniaka.

 

Przyjazd strażaków oraz wolontariuszy sprawił wielką radość dzieciom i były miłym urozmaiceniem trudnego dla nich czasu choroby i pobytu w szpitalu. Życzymy Wam zdrowia i szybkiego powrotu do domów!

 

Inicjatorem wydarzenia był mł. bryg. Wojciech Miciuła – funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie, a współorganizatorami fundacja Gdy Liczy się Czas, PCK Lublin oraz KM PSP w Lublinie.

 

Opracowanie: st. kpt. Andrzej Szacoń

Zdjęcia: KM PSP w Lublinie oraz PCK w Lublinie

 

Skip to content