Spalone wnętrze hali sportowej w Białej Podlaskiej

Płonęła hala sportowa w Białej Podlaskiej przy ul Warszawskiej

19 października br. przed godziną 9:00 do stanowiska kierowania KM PSP w Białej Podlaskiej wpłynęło zgłoszenie o pożarze hali sportowej w budynku handlowo-usługowo-edukacyjnym w Białej Podlaskiej przy ul. Warszawskiej 14. Do zdarzenia zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej, w tym 3 z JRG Biała Podlaska oraz 2 zastępy z OSP Sławacinek Stary oraz OSP Sidorki.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia dowódca akcji stwierdził, że pożar powstał na hali sportowej i panuje na niej silne zadymienie.

Około 50 osób z północnej części budynku znajdowało się już na zewnątrz budynku.

Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji około 50 osób z pozostałych części budynku na zewnątrz, wprowadzeniu rot do pomieszczenia siłowni oraz hali sportowej, lokalizacji i ugaszeniu pożaru oraz oddymieniu i przewietrzeniu części budynku, w którym wybuchł pożar. Okazało się, że paliły się materace sportowe oraz szmaty na powierzchni ok 10 m2 w hali sportowej.

W całym budynku wykonano pomiary, które nie wykazały obecności mierzonych substancji szkodliwych. Na miejscu zdarzenia obecny był Komendant Miejski PSP w Białej Podlaskiej bryg. Tomczuk Artur.

Pożar na hali sportowej doprowadził do zniszczona cześć parkietu i ścian, ich okopcenia, uszkodzenia sufitu podwieszanego a także zniszczenia części sprzętu na siłowni i okopcenia pomieszczenia socjalnego przy hali.

Nie udało się jeszcze ustalić prawdopodobnej przyczyny powstania pożaru. Straty zostały wstępnie oszacowane na kwotę ok. 200 tysięcy złotych.

Opracowanie i zdjęcia: KM PSP Biała Podlaska

 

Skip to content