Części ciągnika rolniczego po zderzeniu z lokomotywą

Zderzenie ciągnika rolniczego z lokomotywą

22 sierpnia 2021 roku, tuż przed godz. 16, zamojscy strażacy zostali poinformowani przez dyżurnego PKP o zderzeniu lokomotywy z samochodem osobowym na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Zarudzie, gmina Nielisz. Z uwagi na specyfikę zdarzenia do akcji skierowana większą ilość zastępów PSP i OSP. Jak się później okazało w zderzeniu uczestniczył ciągnik rolniczy z przyczepą. Niestety pomimo przystąpienia do reanimacji przez strażaków, kierującego pojazdem 58 letniego mężczyzny nie udało się uratować.

Jako pierwsi na miejsce zdarzenia dojechali strażacy z OSP Złojec, którzy  ustalili, że doszło do zderzenia na niestrzeżonym przejeździe kolejowym ciągnika rolniczego (C-330 URSUS) ciągnącego przyczepę rolniczą z lokomotywą PKP Cargo. W wyniku zderzenia mężczyzna został wyrzucony z ciągnika i znajdował się na poboczu torowiska. Strażacy przystąpili  do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, którą następnie kontynuowali strażacy z JRG Szczebrzeszyn. Czynności prowadzili także ratownicy Zespołu Ratownictwa Medycznego, niestety lekarz stwierdził zgon.

Ruch kolejowy został wstrzymany. Dalsze działania zastępów straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy grupie dochodzeniowo śledczej Policji.

Przypuszczalną przyczyną wypadku było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zniszczeniu uległ ciągnik (uszkodzony silnik, kabina, maska, napęd, koła tył i przód pojazdu). Straty to kwota ok. 35 tys. zł.

W działaniach trwających niespełna 4 godziny wzięło udział: 6 zastępów gaśniczych: 2 z JRG Szczebrzeszyn 2 z JRG Zamość oraz zastępy z OSP: Złojec i Nielisz.

Opracowanie i zdjęcia: KM PSP Zamość

 

Skip to content