Uroczysta zbiórka z okazji wręczenia odznaczeń, wyróżnień i awansów

1 lipca 2021 roku na terenie jednostki ratowniczo – gaśniczej Nr 4  PSP w Lublinie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji wręczenia odznaczeń i wyróżnień oraz awansów na wyższe stopnie służbowe dla strażaków oraz druhów ochotników z terenu województwa lubelskiego.

W uroczystości uczestniczył Wojewoda Lubelski Lech Sprawka wraz z Dyrektorem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Panem Andrzejem Odyńcem, Lubelski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Grzegorz Alinowski wraz z zastępcami st. bryg. Piotrem Zmarzem oraz st. bryg. Szczepanem Goławskim.

Na wstępie Lubelski Komendant Wojewódzki PSP serdecznie powitał zaproszonych gości, po czym nastąpiło uroczyste wręczenie odznaczeń i awansów na wyższe stopnie służbowe. Wręczono 12 Krzyży Zasługi, 18 Medali Za Długoletnią Służbę, 7 odznak – Odznaka “Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” oraz 4 awanse na wyższe stopnie służbowe.

Wojewoda Lubelski pogratulował strażakom znakomitych osiągnięć i wyników w służbie oraz wyraził uznanie za
działania ratownicze przeprowadzone po intensywnych opadach deszczu na terenie województwa lubelskiego oraz wzorowe podejście do wypełniania obowiązków służbowych.

Opracowanie:  KW PSP Lublin

Skip to content