Pożar budynku gospodarczego w Majdanie Wielkim

Tuż po północy z 12 na 13 czerwca br., w miejscowości Majdan Wielki gm. Krasnobród miał miejsce pożar budynku gospodarczego, w wyniku czego całkowitemu spaleniu uległ samochód osobowy Renault Megane. Wstępne straty zostały oszacowane na kwotę 80 tys. zł.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu OSP Majdan Wielki stwierdzono, że cały budynek dawnej stodoły o konstrukcji drewnianej, kryty eternitem – objęty był pożarem. Zagrożony był budynek gospodarczy oraz budynek stodoły usytuowany w pobliżu. Właściciel obiektu przekazał informację, że wewnątrz znajduje się samochód oraz duże ilości drewna opałowego. Obiekt nie był zasilany w energię elektryczną. Przystąpiono do działań gaśniczych. Łącznie podano 5 prądów wody, zużywając jej ponad 40 m3.

Dalsze działania polegały na dogaszeniu pożaru, rozrzuceniu i ponownemu przelaniu nagromadzonego drewna opałowego w ilości ok. 10 m3 oraz rozbiórce nadpalonych konstrukcji budowlanych. Kierujący działaniem gaśniczym, wskazał, że prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być zaprószenie ognia. Przyczyny i okoliczności tego pożaru ustala Policja.

W działaniach gaśniczych trwających niespełna 4 godziny wzięły udział 2 zastępy z JRG Zamość,  ochotnicze straże pożarne z Majdanu Wielkiego, Krasnobrodu oraz Wólki Husińskiej.

Opracowanie i zdjęcia: KM PSP Zamość

 

 

Skip to content