Tragiczny wypadek w Kocku

17 kwietnia 2021 roku o godz. 2021 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Kock.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej okazało się, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Opel Astra oraz Volkswagen Passat. Pojazdami podróżowały łącznie 4 osoby.

W chwili dojazdu na miejsce straży pożarnej wszyscy poszkodowani biorący udział w zdarzeniu znajdowali się poza pojazdami. Na miejscu był zespół ratownictwa medycznego patrol policji oraz zastęp OSP w Kocku, udzielali pomocy medycznej dwóm poszkodowanym mężczyznom oraz kobiecie. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia
i jednoczesnym wsparciu działań ratowników medycznych ponadto oświetlono miejsce zdarzenia, odłączono akumulatory w uszkodzonych pojazdach. Strażacy pomogli również w przetransportowaniu poszkodowanych do karetek pogotowia. W wyniku odniesionych obrażeń jedna osoba – kobieta poniosła śmierć na miejscu.

W działaniach udział brały 3 zastępy straży pożarnej z KP PSP w Lubartowie, KP PSP w Radzyniu Podlaskim oraz OSP w Kocku.

Opracowanie i zdjęcia: KP PSP Lubartów

Skip to content