Tragiczny wypadek na obwodnicy Białej Podlaskiej

23 kwietnia 2021 roku około godziny 4.46 doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego w Białej Podlaska, na trasie DK 2.
Samochód osobowy Skoda Octavia zderzył się z samochodem ciężarowym – cysterną. Samochód osobowy znajdował się w przydrożnym rowie (kierunek Warszawa), a  ciągnik siodłowy Marcedes Actross z cysterną – prowadzony przez obywatela Białorusi przewrócony w rowie. Przewoził 22t komponentu do oleju silnikowego (kierunek Terespol). Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz sprawdzeniu czy nie doszło do rozszczelnienia płaszcza cysterny. W zdarzeniu kierowca samochodu osobowego poniósł śmierć na miejscu. Kierowcy ciężarówki pierwszej pomocy udzielił Zespół Ratownictwa Medycznego i zabrał do szpitala w celu przeprowadzenia badań. Dalsze działania straży polegały na wyciągnięciu samochodu osobowego z rowu i wydobyciu kierowcy przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Działania prowadzone były pod nadzorem prokuratora i technika Policji. Po zakończonych czynnościach dochodzeniowo śledczych Policji udrożniono jezdnię.

Na miejsce przybyli również z dyżuru domowego – kierownictwo Komendy: Dowódca JRG Międzyrzec asp. Waldemar Bałkowiec oraz Komendant Miejski PSP Biała Podlaska bryg. Artur Tomczuk.

Zniszczeniu uległ samochód osobowy – cały, ciągnik siodłowy przód i prawy bok, cysterna prawy bok, słup oświetleniowy. Miejsce zdarzenia przekazano Policji.

W działaniach udział brały 2 zastępy ratowniczo-gaśnicze z JRG Biała Podlaska,  3 samochody SLRr i SOp, ZRM, Policja i Prokurator.

Opracowanie i zdjęcia: KM PSP Biała Podlaska

 

Skip to content