Wypadki drogowe w powiecie lubartowskim

W dniu 27.02.2021 r. o godz. 11:17 do  Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Wandzin gm. Lubartów.

Na miejscu okazało się, że na DK 19 samochód osobowy marki Opel Meriwa kierowany przez 62 letniego mężczyznę zjechał na lewe pobocze drogi i uderzył w drzewo. Poszkodowanemu na miejscu działań, strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Następnie kierowca przekazany został pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego.

W działaniach brały udział 2 zastępy JRG Lubartów oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Wólki Rokickiej.  

W poniedziałkowy poranek przed godz. siódmą w dniu 01.03.2021 r. doszło do groźnie wyglądającego wypadku drogowego. W miejscowości Brzeźnica Książęca Kolonia gm. Niedźwiada samochód osobowy Dacia Duster zjechał na lewą stronę a następnie dachował. Kierowca o własnych siłach opuścił pojazd. Zastęp z OSP z Niedźwiady, który jako pierwszy przybył na miejsce zdarzenia zabezpieczył poszkodowanego przed utratą ciepła oraz wykonał stabilizację odcinka szyjnego za pomocą kołnierza ortopedycznego. Przybyły na miejsce ZRM podjął decyzję o zadysponowaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którym 57 letni mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Działania straży polegały również na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, postawieniu pojazdu na koła oraz odłączeniu instalacji elektrycznej.

W działaniach brały udział 2 zastępy JRG Lubartów oraz zastęp OSP z Niedźwiady.

Opracowanie i zdjęcia: KP PSP Lubartów

Skip to content