Pożar garażu w miejscowości Adamów

23 lutego 2021 roku przed godziną 6 rano w miejscowości Adamów, doszło do pożaru drewnianego garażu. Do tego zdarzenia zostały skierowane zastępy PSP oraz pobliskie OSP.
Po dojeździe pierwszych zastępów z OSP Potoczek i OSP Suchowola stwierdzono, że pożarem w całości objęty był garaż, zagrożona była drewniana stodoła, która przylegała do palącego się budynku. Strażacy po odłączeniu energii elektrycznej (w tablicy rozdzielczej) podali dwa prądy wody na palący się budynek. Po dojeździe kolejnych zastępów, podano dwa kolejne prądy wody, z których jeden w obronie zagrożonej stodoły. Wodę do pożaru w ilości około 60 m3 dowożono z miejscowości Potoczek.
Spaleniu uległ garaż wraz wyposażeniem tj.: spawarka, piła stołowa, strugarka, pilarka do drewna, śrutownik i kosiarka do trawy. Prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być zwarcie w instalacji elektrycznej. Wstępne straty oszacowano na kwotę 35 tys. zł.
W działaniach trwających niespełna 3 godziny wzięły udział: 2 zastępy z JRG PSP Zamość oraz OSP : Potoczek, Suchowola, Krasnobród, Bondyrz.

Opracowanie i zdjęcia: KM PSP Zamość

Skip to content