Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Kotlice

7 lutego br., w miejscowości Kotlice, gmina Miączyn doszło do kolejnego pożaru budynku mieszkalnego spowodowanego zapaleniem sadzy zalegającej w przewodzie dymowym. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej mieszkańcy samodzielnie opuścili budynek. Na miejsce pożaru przybyli strażacy jednostek OSP z terenu gminy Miączyn tj. Horyszów, Miączyn i Kotlice, którzy zastali budynek mieszkalny częściowo objęty pożarem. Przez dach wydobywały się płomienie. Strażacy przystąpili do działań gaśniczych podając prądy wody na palący się budynek. Jednocześnie ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych prowadzili działania w obronie części mieszkalnej nie objętej pożarem.  Kolejne przybyłe zastępy PSP i OSP wsparły prowadzone działania. Podczas przeszukania odnalezione i wyniesione zostały dwie 11 kg butle z gazem propan-butan. Spaleniu uległ dach oraz część pomieszczeń mieszkalnych wrazz wyposażeniem. Straty oszacowano na kwotę 150 tys. zł. Mieszkańcami zaopiekowali się sąsiedzi oraz rodzina.

W działaniach trwających ponad 6,5 godziny wzięło udział 11 zastępów: 5 z JRG Zamość oraz 6 zastępów z OSP: Miączyn, Horyszów, Zubowice, Kotlice, Koniuchy i Zawalów. Dużym utrudnieniem w prowadzonych działaniach były niesprzyjające warunki atmosferyczne tj. niska temperaturą i silny wiatr, które powodowały zamarzanie linii gaśniczych oraz wymusiły podmianę przemoczonych i zmarzniętych ratowników.

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Żulewski

Zdjęcia: st. kpt. Ilczuk Przemysław

Skip to content