KP PSP Lubartów – pogodowy wysyp zdarzeń na terenie powiatu.

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 25.01.2021 r. do dnia 31.01.2021 r. na terenie chronionym przez komendę miało miejsce 31 zdarzeń, w tym 31 miejscowych zagrożeń.

W dniu 25.01.2021 r. o godz. 2117 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o kolizji drogowej w miejscowości Baran gm. Firlej. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że samochód osobowy maki Volkswagen Polo uderzył w drzewo leżące na drodze. Kierujący pojazdem mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń. W dniu, w którym zaistniało zdarzenie występowały intensywne opady śniegu. W wyniku nadmiernego obciążenia korony, drzewo przewróciło się tuż przed przejeżdżającym pojazdem. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia drzewo zostało usunięte na pobocze co umożliwiło przejazd w obu kierunkach. W zdarzeniu brały udział zastęp JRG Lubartów oraz zastęp OSP z Firleja.

W dniu 27.01.2021 r. o godz. 1842 w miejscowości Klementynów gm. Niedźwiada na DW 815 kierujący pojazdem marki Nissan X-trail stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Poszkodowany mężczyzna został przetransportowany przez Zespół Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu instalacji elektrycznej od akumulatora. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy JRG Lubartów oraz zastęp OSP z Niedźwiady.

W związku z intensywnymi opadami śniegu w powyższym okresie Państwowa Straż Pożarna oraz Ochotnicza Straż Pożarna z powiatu lubartowskiego uczestniczyła w 15 zdarzeniach, dotyczących nadłamanych konarów oraz przewróconych drzew. Drzewa niejednokrotnie leżały na jezdniach uniemożliwiając ruchu pojazdów w obu kierunkach. Nadłamane konary stwarzały zagrożenie dla pieszych i poruszających się drogą pojazdów.

Opracowanie i zdjęcia: KP PSP Lubartów

Skip to content