Kolejna ofiara śmiertelna pożaru w budynku mieszkalnym

1 lutego 2021 roku w miejscowości Wolica Śniatycka w gminie Komarów-Osada miał miejsce kolejny niewielki pożar budynku mieszkalnego, w którym zginął 67 letni właściciel budynku. W okresie od 29 grudnia 2020 roku jest to już piąta ofiara pożarów w budynkach mieszkalnych.
Informację o dużym zadymieniu w budynku i możliwości przebywania w nim właściciela, przekazał pracownik GOPS w Komarowie. Jako pierwsi na miejsce pożaru przybyli strażacy z OSP Komarów-Osada, zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych podjęli działania gaśnicze podając prąd wody na palące się wyposażenie kuchni. Kolejne zastępy, które dojechały na miejsce akcji wsparły prowadzone działania podając kolejny prąd wody. Po wstępnym oddymieniu i przewietrzeniu budynku w kuchni odnaleziono ciało 67 letniego właściciela budynku. Z uwagi na obrażenia odstąpiono do ewakuacji mężczyzny. Następnie dogaszono palące się elementy budynku i przewietrzono. Przybyły lekarz stwierdził zgon. W kuchni natrafiono na butlę na gaz propan-butan, która nie była narażona na oddziaływanie cieplne. Przypuszczamy, że prawdopodobną przyczyną tego tragicznego pożaru mogło być zaprószenie ognia. Spaleniu uległo: częściowo podłoga, drzwi, okno i meble w kuchni. Straty oszacowano na kwotę 7 tys. zł.
W działaniach trwających niewiele ponad 2 godziny brały udział 4 zastępy gaśnicze – 2 z JRG Zamość oraz zastępy z OSP: Komarów-Odsada, Łabuńki oraz zastępca dowódcy JRG Zamość.

Zdjęcia: mł. bryg. Dominik Kukułowicz

Skip to content