Pracowita doba biłgorajskich strażaków

Zgodnie z zapowiedziami IMGW w nocy z niedzieli na poniedziałek (24/25 stycznia) wschodnią część kraju, w tym powiat biłgorajski  nawiedziły intensywne opady śniegu trwające do wtorkowych godzin porannych 26 stycznia br. Skutkiem opadów śniegu były zwielokrotnione interwencje jednostek ochrony przeciwpożarowej.

W poniedziałek, chwilę po godz. 6:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Biłgoraju otrzymał zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego w Józefowie, kilkanaście minut później wpłynęło zgłoszenie o przewróconej cysternie w m. Zagrody w gminie Goraj następne zgłoszenia wpływały co 20 – 30 minut niejednokrotnie po kilka jednocześnie.

Łącznie od godziny 6:30 w poniedziałek do godziny 6:30 we wtorek SK KP PSP w Biłgoraju zarejestrowało 48 zdarzeń ( 3 pożary, 1 alarm fałszywy, 44 miejscowe zagrożenia). Zgłoszenia przede wszystkim dotyczyły usuwania ze szlaków komunikacyjnych połamanych drzew i konarów pod naporem zalegającego śniegu oraz zdarzeń w komunikacji drogowej. Niestety nie obyło się bez osób poszkodowanych. O godz. 18:11 (poniedziałek) doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym w miejscowości Sól, gm. Biłgoraj, w wyniku czego ucierpiały 2 osoby. Łącznie przez 24 godziny w działaniach na terenie powiatu biłgorajskiego (za wyjątkiem gminy Turobin) brało udział 57 zastępów PSP i OSP (234 strażaków).

Opracowanie: mł. bryg. Albert Kloc

Zdjęcia: KP PSP Biłgoraj

Skip to content