Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Huszczka Mała

24 stycznia br., w godzinach wieczornych tragicznie zakończył się pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Huszczka Mała w gminie Skierbieszów, w którym zginął 66 letni właściciel budynku. W ostatnim czasie jest to już czwarta ofiara pożarów w budynkach mieszkalnych na terenie powiatu zamojskiego.

Zgłoszenie o pożarze domu przekazali mieszkańcy o godz. 19:17. Z uzyskanych informacji wynikało, że wewnątrz budynku może przebywać jego właściciel. Jako pierwsi na miejscu pożaru pojawili się strażacy z OSP Skierbieszów, którzy stwierdzili, że budynek mieszkalny w całości  był objęty pożarem, przez otwory okienne i drzwiowe a także ścianę szczytową wydobywały się płomienie. Strażacy zabezpieczeni sprzętem ochrony dróg oddechowych w osłonie prądów wody podjęli próbę odnalezienia mężczyzny, niemniej jednak wysoka temperatura to uniemożliwiła. Dojazd kolejnych zastępów, podanie kolejnych prądów wody, pozwoliło na dokonanie przeszukania palącego się budynku, niestety w jednym z pomieszczeń natrafiono na częściowo zwęglone ciało mężczyzny. Dalsze działania polegały na dogaszeniu pożaru, oddymieniu budynku oraz oświetleniu terenu akcji na potrzeby działań grupy dochodzeniowo-śledczej. Prawdopodobną przyczyną tego tragicznego pożaru mogło być zaprószenie ognia.  Spaleniu uległo wnętrze budynku z wyposażeniem oraz częściowo dach. Straty oszacowano na kwotę 30 tys. zł.

W działaniach trwających ponad 4,5 godziny wzięło udział 6 zastępów gaśniczych, 3 z JRG Zamość oraz zastępy z OSP: Skierbieszów, Dębowiec, Wierzba, Majdan Skierbieszowski, dowódca JRG Zamość oraz strażacy z miejscowej jednostki. Zużyto około 25 m3 wody.

Opracowanie: mł. bryg. Andrzej Szozda

Zdjęcia: bryg. Andrzej Knap

 

Skip to content