Ćwiczenia aplikacyjne dla ZDR

3 grudnia 2020 roku o godz. 1000  funkcjonariusze Wydziału Operacyjnego KW PSP w Lublinie przygotowali i przeprowadzili ćwiczenia aplikacyjne sprawdzające procedury ratownicze zawarte w Zewnętrznym Planie Operacyjno-Ratowniczym dla Zakładu Dużego Ryzyka Terminal Przeładunkowy Gazów Skroplonych „TEZET” w Brzeźnie k/Chełma. Ćwiczenia przeprowadzone były w formie wideokonferencji ze względu na panującą epidemię.

Podczas ćwiczeń sprawdzono:

  • procedury dysponowania sił i środków do zdarzenia z poziomu powiatu
    i województwa,
  • możliwości współdziałania poszczególnych służb, instytucji i podmiotów współdziałających wymienionych w planie, przy likwidacji skutków zdarzenia,
  • możliwości prowadzenia działań ewakuacyjnych i medycznych dla osób poszkodowanych i zagrożonych oraz sposoby organizacji zaopatrzenia wodnego.

W ćwiczeniach udział wzięli: funkcjonariusze WR KW PSP w Lublinie, KM PSP w Chełmie, KM PSP w Białej Podlaskiej, KM PSP w Zamościu, KP PSP w Opolu Lubelskim, oraz przedstawiciele Terminala Przeładunkowego Gazów Skroplonych „TEZET” w Brzeźnie k/Chełma, KMP w Chełmie, Starostwa Powiatowego w Chełmie, UG Dorohusk, WIOŚ.

 

Opracowanie i zdjęcia: asp. Filip Leszczyński

 

Skip to content