Wypadek drogowy w miejscowości Paszki Małe

19 listopada 2020 roku o godzinie 4:14 dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów dostawczych i ciężarowego z cysterną w miejscowości Paszki Małe gmina Radzyń Podlaski, na drodze krajowej nr 19.

Po dojeździe zastępów PSP na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód ciężarowy z cysterną w przydrożnym rowie, który w chwili zdarzenia nie przewoził żadnej substancji, kierujący pojazdem mężczyzna znajdował się na zewnątrz pod opieką ZRM. W odległości 40 m od cysterny na osi jezdni znajdowały się dwa pojazdy dostawcze marki Mercedes i Renault, którym podróżowało dwie osoby. Pasażer samochodu Renault znajdował się pod opieką ZRM. Kierowcy pojazdów dostawczych pozostawali zakleszczeni wewnątrz kabin pasażerskich. Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do poszkodowanych, a następnie ewakuowali ich do pojazdów ZRM. Osoby poszkodowane podczas zdarzenia to mężczyzna w wieku 29 lat i kobieta w wieku 27 lat. Osoby poszkodowane przewieziono do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

W działaniach brały udział 2 zastępy PSP – 7 strażaków, 2 zastępy OSP z KSRG – 10 strażaków, 4 zespoły PRM oraz Policja. Działania zostały zakończone po godzinie 6.

Tekst opracował: st. kpt. Krzysztof Gomółka.

Zdjęcia: JRG PSP Radzyń Podlaski.

Skip to content