Przewrócona cysterna z asfaltem w miejscowości Chorupnik

29 maja 2020 r. o godz. 6.05 do SK KP PSP w Krasnymstawie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Chorupnik.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia na drodze powiatowej prowadzącej do Izbicy przy łączeniu z DW 842 zastano leżącą na boku cysternę przewożąca asfalt. Po przeprowadzeniu rozpoznania KDR ustalił, że kierowca sam wydostał się z pojazdu a przybyła na miejsce załoga ZRM nie stwierdziła u niego obrażeń. Na drodze 842 wprowadzono ruch wahadłowy. Na miejsce zdarzenia przybyli: Policja oraz właściciel firmy wraz z pompą do przepompowania asfaltu do cysterny zastępczej.

Działania zastępów OSP i PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia w trakcie przepompowywania asfaltu i podczas stawiana pojazdu na koła przez wynajętą przez właściciela pomoc drogową (w tym czasie ruch drogowy na DW 842 wstrzymany całkowicie). Następnie pojazd odholowano w bezpieczne miejsce a jezdnię uprzątnięto z resztek pokolizyjnych. Czas interwencji wyniósł 10 godzin i 45 min.

Na miejsce zdarzenia przybyli: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie oraz Grupa Operacyjna KW PSP w Lublinie.

Opracowanie i zdjęcia: asp. Filip Leszczyński

Skip to content