Dwa niebezpieczne wypadki w powiecie lubartowskim

W dniu 29.05.2020 r. o godz. 1347 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym  w miejscowości Wincentów gm. Lubartów.

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na skrzyżowaniu drogi krajowej DK 19 z drogą wojewódzką DW 815 doszło  do wypadku drogowego, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe.

Kieująca Golfem 20 letnia kobieta została przetransportowana karetką pogotowia do szpitala.  Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej w obu pojazdach oraz instalacji gazowej w Renault. Następnie działania polegały na pomocy Służbie Drogowej w zmyciu powstałej plamy płynów eksploatacyjnych przy pomocy prądu wody. Do chwili usunięcia pojazdów z jezdni jeden z pasów był wyłączony w ruchu drogowego.

W działaniach brały udział  2 zastępy JRG Lubartów oraz zastęp OSP z Brzezin.

——————

Do kolejnego wypadku drogowego w miniony weekend doszło w dniu 30.05.2020 r. o godz. 1139 w miejscowości Wólka Rozwadowska gm. Firlej. Ze wstępnych informacji wynikało , że samochód ciężarowy wpadł do rowu. Do zdarzenia zadysponowane zostały służby ratownicze.

Przybyły na miejsce d-ca zastępu OSP z Firleja stwierdził, że samochód ciężarowego marki Volvo zjechał z drogi i uderzył w drzewo, wewnątrz znajduje się kierowca. W celu ewakuacji  mężczyzny z pojazdu istniała konieczność użycia specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Po wykonaniu dostępu do poszkodowanego przez ratowników PSP i OSP , 29 latek został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Działania straży pożarnej polegały również na zabezpieczeniu miejsca do lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Okoliczności w jakich doszło do zdarzenia ustala Policja.

W działaniach brały udział  2 zastępy JRG Lubartów oraz zastęp OSP z Firleja.

Opracowanie i zdjęcia: KP PSP Lubartów

 

 

Skip to content