Gratulacje dla nowo mianowanego generała

Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Grzegorz Alinowski otrzymał nominację na stopień nadbrygadiera. Awans został nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego w Międzynarodowym Dniu Strażaka.

Z tej okazji, w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie odbyło się krótkie spotkanie. W imieniu mieszkańców województwa lubelskiego serdeczne gratulacje nowo mianowanemu generałowi złożył Wojewoda Lubelski Lech Sprawka wspólnie z Wicewojewodą Robertem Gmitruczukiem i Dyrektorem Generalnym LUW w Lublinie Agatą Grulą.

Za zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców województwa lubelskiego, dbałość o rozwój i profesjonalną służbę funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz skuteczną koordynację ich różnorodnych działań, aktywny udział w przygotowaniu województwa lubelskiego do potencjalnych współczesnych zagrożeń, harmonijne współdziałanie z instytucjami mundurowymi oraz z podmiotami działającymi na rzecz dobra wspólnego, a także za życzliwość, zrozumienie oraz wsparcie spraw i inicjatyw realizowanych przez Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie oraz świadectwo patriotyzmu i obywatelskiej odpowiedzialności – Lubelski Komendant Wojewódzki PSP otrzymał od Wojewody Lubelskiego okolicznościowy grawerton.

Awans na stopień generalski to wyraz uznania dla naszej służby i pewnego rodzaju wyzwanie dla nas, ale także wyróżnienie dla wszystkich służb mundurowych, które pracują na wspólny wizerunek województwa bezpiecznego i dobrze zarządzanego zarówno od strony służb mundurowych, jak i strony administracyjnej – podkreślił dziękując za wyróżnienie nadbryg. Grzegorz Alinowski.

W spotkaniu zorganizowanym z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, uczestniczyli szefowie służb mundurowych, którzy – jak podkreślił wojewoda Sprawka – tworzą znakomity zespół: gen. bryg. SG Jacek Szcząchor Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie, płk Jerzy Flis Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Lublinie, płk Tadeusz Nastarowicz Dowódca 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, płk Michał Rohde Dowódca 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej im. gen. dyw. Franciszka Kleeberga, płk Dariusz Bernat Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Lublinie, insp. Artur Bielecki Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie, ppłk Andrzej Drozd Komendant Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Lublinie.

W ich imieniu gratulacje i życzenia dalszych sukcesów zawodowych nadbryg. Alinowskiemu złożył gen. bryg. SG Jacek Szcząchor Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie. – My jako służby mundurowe trzymamy się razem. To jest podstawa i siła tego województwa, aby w ten sposób zażegnywać różne kryzysy i razem rozwiązywać wszystkie problemy – podkreślił.

Źródło informacji i zdjęć: Lubelski Urząd Wojewódzki

 

Skip to content