Świdnik – Stop pożarom traw!

W Poniedziałek Wielkanocny 15 zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej gasiło pożar lasu i suchych traw w miejscowości Ewopole.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Świdniku otrzymał o godzinie 9:30. Do zdarzenia zadysponowano 8 pojazdów – siły i środki Państwowej Straży Pożarnej z JRG Świdnik i posterunku w Piaskach oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Trawniki – Trawniki, Oleśniki, Pełczyn i Struża. W wyniku porywistego wiatru po ponad 2,5 godziny walki z pożarem zadysponowano kolejne zastępy – OSP Piaski, Bystrzejowice Drugie, Minkowice i Trzeszkowice.

Działania zakończono przed godziną 15, a całość interwencji trwała 5,5 godziny. W zdarzeniu zaangażowanych było 72 strażaków. Na miejscu zdarzenia byli również przedstawiciele Lasów Państwowych oraz Policja. Przypuszczalną przyczyną pożaru było podpalenie. Pożar strawił 20ha lasu oraz suchych traw.

To już kolejny duży pożar suchych traw i lasu w tym roku. Od początku roku na terenie powiatu świdnickiego odnotowano ponad 100 pożarów lasów i nieużytkowych powierzchni rolniczych.

Przypominamy o prowadzonej kampanii społecznej STOP POŻAROM TRAW. Szczegóły kampanii na naszej stronie internetowej.

Opracowanie i zdjęcia: KP PSP Świdnik

 

 

Skip to content