Oseredek gmina Susiec – pożar ściółki leśnej

19 kwietnia br. (niedziela) o godz. 10:39 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim otrzymał informację od pracownika Nadleśnictwa Józefów z której wynikało, że widoczny jest dym na tle lasu w m. Oseredek. Natychmiast zostały zadysponowane zastępy GBA 2,6/27 z JRG Tomaszów Lubelski, GBA 3,5/16 OSP KSRG Oseredek oraz GBA 2,5/24 OSP KSRG Majdan Sopocki. Druhowie z Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Oseredku oraz Majdanie Sopockim po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastali palącą się ściółkę leśną na powierzchni ok 200m2, natomiast wypaleniu uległo ok 300m2. Działania strażackich zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się poszycie lasu.

Po całkowitym ugaszeniu pożaru i stwierdzeniu braku zagrożenia działania zakończono, miejsce zdarzenia przekazano pisemnie leśniczemu z zaleceniami dozorowania pogorzeliska. Tego samego dnia po południu w m. Huta Szumy,
gm. Susiec, powiat tomaszowski (Nadleśnictwo Józefów) doszło do kolejnego pożaru poszycia leśnego na obszarze ok 200m2. Dzięki szybkiej interwencji druhów z jednostek OSP KSRG w Oseredku oraz Majdanie Sopockim pożar nie rozprzestrzenił się.

Opracowanie: mł. bryg. Wojciech Miciuła, zdjęcia kpt. Szczepan Łasocha KP PSP Tomaszów Lubelski.

 

Skip to content