KM PSP Biała Podlaska – Tragiczny pożar budynku drewnianego

W dniu 09.04.2020 r. o godz. 3:33 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Białej Podlaskiej otrzymało zgłoszenie o pożarze drewnianego domu przy ul. Nowej w Białej Podlaskiej. Do zdarzenia zostały zadysponowane siły i środki JRG Biała Podlaska – 2 samochody ratowniczo-gaśnicze oraz 1 specjalistyczny podnośnik hydrauliczny, 2 samochody ratowniczo gaśnicze z OSP w KSRG Sławacinek Stary i OSP Sidorki.

Z wstępnej informacji KDR-a pożarem objęty był cały budynek mieszkalny, drewniany. Nie było możliwości wprowadzenia ratowników do wnętrza budynku. Działania gaśnicze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu 5 prądów wody w natarciu na palący się budynek jak i do jego wnętrza. Po przygaszeniu ognia wprowadzono rotę w aparatach OUO z linią gaśniczą do budynku, celem przeszukania pomieszczeń. Tam zostały odnalezione zwłoki mężczyzny.

Dalsze działania polegały na dogaszeniu pożaru z jednoczesnymi pracami rozbiórkowymi. Na miejsce działań przybył Komendant Miejski PSP w Białej Podlaskie bryg. Artur Tomczuk. Miejsce zdarzenia zostało przekazane policji do dalszych czynności. W działaniach udział brało 24 ratowników.

Opracowanie i zdjęcia: KM PSP Biała Podlaska

 

Skip to content