Pożar kotłowni w budynku magazynowym przy ul. Łęczyńskiej w Lublinie

28 lutego 2020 roku o godzinie 14:20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Lublinie wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu na terenie budynku magazynowego przy ul. Łęczyńskiej w Lublinie. Po dojeździe na miejsce zastępów PSP zastano pożar kotłowni w budynku hurtowni. Pożar rozprzestrzenił się na dach, bezpośrednio zagrożone działaniem ognia były przyległe budynki. Wszyscy pracownicy opuścili pomieszczenia przed dojazdem ratowników. Strażacy podali jeden prąd wody na ognisko pożaru, a także dwa prądy wody na dach kotłowni. Równocześnie z działaniami gaśniczymi prowadzono kontrolę przyległych budynków. Po ugaszeniu pożaru przeprowadzono prace rozbiórkowe dachu kotłowni i skontrolowano pogorzelisko z wykorzystaniem kamery termowizyjnej. Na miejsce działań przybył Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Lublinie st. kpt. Rafał Goliszek.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległ budynek kotłowni wraz z wyposażeniem, straty oszacowano na 70 tys. zł, a uratowane mienie na 500 tys. zł.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych, które trwały ponad 2 godziny brało udział 8 zastępów PSP – 26 strażaków, a także Policja i Pogotowie Energetyczne.

Opracowanie: kpt. Andrzej Szacoń

Zdjęcia: st. kpt. Rafał Goliszek/kpt. Przemysław Czopek

Skip to content