Pożar zabudowań gospodarczych w Ludwinowie, powiat lubelski

4 lutego 2020 roku o godzinie 09:30 do Komendy Miejskiej PSP w Lublinie wpłynęło zgłoszenie o pożarze zabudowań gospodarczych w miejscowości Ludwinów w gminie Borzechów.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępu OSP Borzechów zastano całkowicie objętą pożarem stodołę o konstrukcji drewnianej. Ze względu na ciasną zabudowę ogień rozprzestrzenił się na budynki gospodarcze, znajdujące się na sąsiednich posesjach. Działania zastępów polegały na podaniu prądów wody w natarciu oraz w obronie innych budynków. Po ugaszeniu pożaru przeprowadzono prace rozbiórkowe uszkodzonych elementów zabudowań.

W wyniku pożaru całkowitemu zniszczeniu uległa stodoła o konstrukcji drewnianej wraz z wyposażeniem. Natomiast częściowemu spaleniu uległy dwa budynki na sąsiednich posesjach. Straty oszacowano na ok. 50 tys. zł, a uratowane mienie na ok. 200 tys. zł. Sprawne przeprowadzenie akcji gaśniczej uniemożliwiło przeniesienie pożaru na inne budynki znajdujące się w bliskiej odległości od jego źródła.

Działania gaśnicze trwały 3,5 godz., brało w nich udział 4 zastępy JRG Bełżyce oraz 5 zastępów ochotniczych straży pożarnych, łącznie 29 strażaków.

Opracowanie : kpt. Andrzej Szacoń

Zdjęcia: mł. bryg. Adam Pietrzak

Skip to content