Pożar mieszkania przy ul. Nadbystrzyckiej w Lublinie

Wieczorem 7 lutego 2020 roku Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Lublinie otrzymało informację o zadymieniu wydobywającym się z okien kamienicy przy ul. Nadbystrzyckiej 4 w Lublinie.

Po dojeździe na miejsce zastępów PSP zastano intensywne zadymienie z okien dwukondygnacyjnego budynku mieszkalno-usługowego. Pożarem objęty był jeden pokój w mieszkaniu na pierwszym piętrze budynku. W celu ugaszenia pożaru sprawiono dwie linie gaśnicze do wnętrza oraz na dach budynku. W związku z dużym zadymieniem strażacy wykorzystywali aparaty ochrony dróg oddechowych. W wyniku pożaru ranny został mężczyzna w wieku ok. 80 lat, który został wyprowadzony z budynku przed przybyciem zastępów przez osobę postronną.

Straty powstałe w wyniku pożaru oszacowano wstępnie na 30 tys. zł., a uratowane mienie na 300 tys. zł.  Zniszczeniu uległo wyposażenie mieszkania.

W działaniach, które trwały ponad 2 godziny brały udział 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej – 12 strażaków, Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, Pogotowie Energetyczne oraz przedstawiciel Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego UM Lublin.

Opracowanie: kpt. Andrzej Szacoń

Zdjęcia: lublin112.pl

Skip to content