Pożar hali produkcyjno-magazynowej przy ul. Frezerów w Lublinie

21 stycznia 2020 roku o godzinie 14:12 do Komendy Miejskiej PSP w Lublinie wpłynęło zgłoszenie o dużym zadymieniu wydobywającym się z hali produkcyjno-magazynowej mieszczącej się przy ul. Frezerów w Lublinie.

Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów PSP stwierdzono, że zadymienie wydobywa się z środka hali oraz z dachu budynku. W pierwszej fazie działań wprowadzono do wnętrza obiektu roty ratownicze, których zadaniem było zlokalizowanie oraz ugaszenia pożaru, a także przeszukanie pod kątem obecności osób poszkodowanych. Jednocześnie przy wykorzystaniu  drabin mechanicznych rozpoczęto gaszenie pożaru dachu. Po zlokalizowaniu pożaru skontrolowano pogorzelisko z wykorzystaniem kamery termowizyjnej.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległo poszycie dachu na powierzchni ok. 80 m2 oraz elementy wyposażenia hali produkcyjno-magazynowej.

W działaniach, które trwały ponad 3,5 godziny brało udział 13 zastępów straży pożarnej – 37 strażaków, Policja oraz zespół ratownictwa medycznego. Na miejsce działań przybył Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Lublinie st. kpt. Rafał Goliszek, a także Grupa Operacyjna Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Opracowanie i zdjęcia: kpt. Andrzej Szacoń

Skip to content