Wypadek w miejscowości Serniki oraz Wola Skromowska

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 25.11.2019 r. do dnia 01.12.2019 r. na terenie powiatu lubartowskiego powstało 18 zdarzeń, w tym 3 pożary, 14 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

W dniu 26.11.2019 r. o godz. 1820 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Wola Skromowska, gm. Firlej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód ciężarowy przeznaczony do przewozu bydła przebił barierę i stoczył się z nasypu. Wewnątrz kabiny znajdował się kierowca, który nie był w stanie opuścić pojazdu o własnych siłach. Ratownicy z OSP Firleja i Kocka ewakuowali kierującego mężczyznę z kabiny pojazdu. Następnie poszkodowany został przewieziony przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala.

W naczepie samochodu ciężarowego przewożonych było 7 szt. bydła. Dwie sztuki  znajdowały się poza pojazdem. W celu uwolnienia pozostałych zwierząt ratownicy wykorzystali sprzęt hydrauliczny oraz piłę do cięcia stali. Następnie ratownicy pomogli przy załadunku 6 szt. bydła do podstawionego samochodu zastępczego. Na podstawie decyzji lekarza weterynarii jedna z krów została uśpiona.

W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Lubartów oraz zastępy OSP z Firleja i Kocka.

W dniu 28.11.2019 r. o godz. 2159 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Serniki Kolonia.

Na miejscu okazało się , że samochód osobowy marki Audi wjechał do rowu  a następnie dachował. Pojazdem podróżował młody mężczyzna. Przybyły ZRM udzielił kwalifikowanej pomocy medycznej. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej i gazowej. Przed zakończeniem działań  uszkodzony pojazd  postawiono na koła.

Okoliczności w jakich doszło do zdarzenia wyjaśnia policja.

W działaniach brały udział 2 zastępy JRG Lubartów oraz zastęp z OSP w Nowej Woli.

Opracowanie: mł. bryg. Dariusz Sierociński

Zdjęcia: KP PSP Lubartów

Skip to content