„Szlachetna paczka” kraśnickich strażaków.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku aktywnie zaangażowała się w akcję społeczną „SZLACHETNA PACZKA”.

Akcja ta – realizowana jest od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej celem i zaletą jest idea bezpośredniego przekazywania wszelakiej pomocy materialnej osobom, bądź rodzinom najbardziej potrzebującym.

Pomoc przekazywana jest za pośrednictwem wolontariuszy, którzy w specjalnym serwisie internetowym typują konkretne rodziny dotknięte biedą i sugerują ewentualnym darczyńcom najbardziej potrzebne dobra.

I tak, jedna z najbardziej potrzebujących rodzin powiatu kraśnickiego, dzięki zbiórce przeprowadzonej wśród pracowników i funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku, otrzyma  „szlachetną paczkę” w postaci mebli oraz odzieży i artykułów żywnościowych. Jako, że we wspomaganej rodzinie jest dziecko, w tym przedświątecznym okresie w paczce nie mogło zabraknąć prezentu w postaci zabawek i słodyczy.

Akcja  „Szlachetna  paczka”  jest bardzo szczytną ideą, która oprócz wymiernej pomocy potrzebującym stwarza okazję do szlachetnych gestów, wzajemnej pomocy i życzliwości.

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Piotr Michałek

 

Skip to content