Narada szkoleniowa dla kadry pionu operacyjnego Państwowej Straży Pożarnej woj. lubelskiego

W dniach 13 – 14 listopada 2019 roku w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Lublinie oraz Hotelu Regionalnym w miejscowości Pełczyn, pow. świdnicki odbyła się narada szkoleniowa dla kadry pionu operacyjnego Państwowej Straży Pożarnej woj. lubelskiego.

W szkoleniu udział wzięli kierujący komórkami ds. operacyjnych w KP(M) PSP oraz Dowódcy JRG PSP (Dowódcy SGR). Otwarcia narady dokonał Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Szczepan Goławski.

Podczas narady przeprowadzono pokazowe działania ratownicze prowadzone przez SGRT Lublin-3-Puławy i SGRChem-Eko Lublin-1 (przewrócona cysterna z niebezpieczną substancją), dokonano prezentacji dotyczącej wykorzystania termowizji w działaniach ratowniczych i ćwiczeniach oraz główne zalety urządzenia do Cięcia – Gaszenia COBRA. Ponadto funkcjonariusze KW PSP w Lublinie zaprezentowali wyposażenie i możliwości Batalionowego Samochodu Dowodzenia i Łączności.

Podczas narady zapoznano uczestników z następującymi tematami:

  1. Ćwiczenia ratownicze przeprowadzone przez Wydział Operacyjny KW PSP w Lublinie na terenie województwa lubelskiego w 2019 roku .
  2. Praca stanowisk kierowania KP(M) PSP oraz SK KW.
  3. Pomoc psychologiczna w służbie.
  4. Analizy działań ratowniczych:

– pożar opon, Serniki – powiat lubartowski,

– działania ratownicze w studni, Annopol – powiat kraśnicki,

– podtopienia, Wierzchowiska – powiat janowski,

– pożar DPS, Lublinie – powiat lubelski.

Opracowanie: asp. Filip Leszczyński

Zdjęcia: bryg. Zenon Pisiewicz;  mł. bryg. Jarosław Hamaluk; mł. bryg. Wojciech Miciuła

Skip to content