Nagrody za właściwą postawę dla zamojskich funkcjonariuszy

22 października podczas odprawy kwartalnej pracowników i funkcjonariuszy zamojskiej komendy z kierownictwem, st. bryg. Jacek Sobczyński  komendant miejski PSP wyróżnił nagrodą pieniężną asp. sztab. Adriana Chwałę oraz st. str. Karola Swatko, którzy wykazali się właściwą postawą strażaka.

20 września Adrian swoim ciałem zamortyzował upadek na plecy, niedoszłego samobójcy, który chciał się targnąć na swoje życie skacząc z tarasu prowadzącego do zamojskiego ratusza. Działanie to było na tyle skuteczne, że obaj pomimo upadku nie doznali poważnych obrażeń.

16 września w miejscowości Pągowiec, gm. Stara Błotnica Karol wracając z Mistrzostw Polski Firefighter Combat Challenge (ekstremalnych zawodów dla strażaków), najechał na wypadek dwóch samochodów osobowych. Strażak udzielił pierwszej pomocy poszkodowanym i zabezpieczył teren do przyjazdu służb ratowniczych. Ratownicy, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia byli trochę zaskoczeni widząc strażaka w umundurowaniu bojowym, uwijającego się przy akcji. W podziękowaniu za podjęte działania Komendant Powiatowy PSP w Białobrzegach, skierował list gratulacyjny do zamojskiej jednostki.

Jesteśmy zadowoleni, że tacy strażacy pełnią służbę w zamojskiej komendzie, a ich wzorowe postawy, godne naśladowania, przyczyniają się do budowania dobrego wizerunku strażaka.

Opracowanie: KM PSP Zamość

Skip to content