Trening przeciwpożarowy – GASPOL S.A. Lubartów

W dniu 25 września 2019 r.  o godz. 1100 na terenie Rozlewni gazu płynnego GASPOL S.A.
w Lubartowie odbył się trening przeciwpożarowy z udziałem pracowników, sił i środków Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiciela Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Lubartowie oraz kierownictwa firmy GASPOL S.A. w osobach:

  • Pana Sylwestra Śmigla – Prezesa Zarządu GASPOL S.A.
  • Pana Piotra Janica – Dyrektora do Spraw Technicznych i Infrastruktury GASPOL S.A.
  • Pana Ludwika Rusznicy – Kierownika Rozlewni GASPOL S.A. w Lubartowie

Zgodnie z założeniami scenariusza ćwiczeń na terenie rozlewni doszło do wycieku gazu na stanowisku przeładunkowym autocystern. Powstała nieszczelność i wyciek z węża przeładunkowego fazy ciekłej stwarzała bezpośrednie zagrożenie dla budynku hali rozlewni oraz okolicznej infrastruktury. Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie instrukcji alarmowania, doskonalenie postępowania ekipy technicznej  oraz współdziałanie zastępów Państwowej Straży Pożarnej w przypadku przykładowej awarii. Po zakończeniu praktycznego treningu dokonano omówienia i podsumowania zrealizowanego założenia.

Trening był również okazją do przekazania ufundowanego przez firmę GASPOL S.A. sprzętu z zakresu ratownictwa chemicznego – 2 kpl. ubrań gazoszczelnych dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie. Za zaangażowanie, współpracę oraz dbałość
o bezpieczeństwo na terenie zakładu na wniosek Komendanta Powiatowego PSP
w Lubartowie Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Lublinie wyróżnił Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa Pana Sylwestra Śmigla – Prezesa Zarządu GASPOL S.A.
Wręczenia odznaczenia dokonali Wiceprezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Lubartowie oraz Komendant Powiatowy PSP w Lubartowie.

 

 

Opracowanie i zdjęcia: KP PSP w Lubartowie

Skip to content