Gwałtowne opady deszczu i lokalne podtopienia na terenie powiatu tomaszowskiego

W dniach 19-20 czerwca 2019 r. w wyniku intensywnych i gwałtownych opadów deszczu, na terenie powiatu tomaszowskiego doszło do licznych podtopień oraz zalań posesji. Pierwsze zgłoszenie SK KP otrzymało 19 czerwca o godz. 14.40. Działania prowadzono niemalże nieprzerwanie do godz. 3.00 dnia 20 czerwca. Największe zniszczenia odnotowano na ternie gminy Tomaszów Lubelski w miejscowościach Przeorsk oraz Ruda Wołoska, podtopieniom i zalaniom ulegało wiele gospodarstw domowych. Równocześnie prowadzono działania ratownicze na ternie gminy Susiec, Jarczów oraz Bełżec.

W działaniach brało udział 7 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz 18 zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu. Łącznie w działania zaangażowano ponad 115 strażaków.

W bezpośrednie działania włączono również Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz Gminne Zespoły Zarządzania Kryzysowego pod kierownictwem wójtów poszczególnych gmin.

W dniach 20-21 czerwca strażacy prowadzili działania doraźne na terenach dotkniętych nawałnicą, polegające m.in. na wypompowaniu wody z zalanych piwnic i studni.

Straty oceniane są przez komisję powołaną przez Wójta Gminy Tomaszów Lub.

Opracowanie i zdjęcia: KP PSP Tomaszów Lubelski

Skip to content