Eliminacje Wojewódzkie XLII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

 

25 kwietnia 2019 roku w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie odbyły się Eliminacje Wojewódzkie XLII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ph.: „Młodzież zapobiega pożarom”.

W eliminacjach wojewódzkich wzięło udział 61 uczestników z 20 powiatów województwa lubelskiego.

Współorganizatorami XLII edycji byli:

• Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, reprezentowana przez Zastępcę Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Szczepana Goławskiego

• Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Lublinie, reprezentowany przez wiceprezesa OW ZOSP RP woj. lubelskiego Kazimierza Smala oraz Dyrektora Zarządu Wykonawczego OW ZOSP RP woj. lubelskiego Tadeusza Szyszko

Komisji sędziowskiej jak co roku przewodniczył st. bryg. Marek Dziedzic.

W części pierwszej młodzież odpowiadała na pytania testowe o zróżnicowanym poziomie trudności.

Do finału ustnego, po dogrywce w każdej grupie wiekowej, zakwalifikowało się po pięciu najlepszych uczestników z każdej grupy wiekowej. Finaliści odpowiadali na trzy losowo wybrane pytania. Kolejność miejsc w finale znajduje się poniżej w tabeli wyników.

Wyniki Wojewódzkich Eliminacji XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc w każdej grupie wiekowej wezmą udział w finale centralnym XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ph. „ Młodzież Zapobiega Pożarom” w Złotym Potoku, woj. śląskie w dniach 31 maja-2 czerwca br.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali upominki i dyplomy za udział, a opiekunowie otrzymali okolicznościowe dyplomy i podziękowania, natomiast finaliści otrzymali wartościowe nagrody rzeczowe.

Fundatorami nagród oraz upominków dla uczestników byli:

• Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,

• Komenda Wojewódzka PSP w Lublinie

• Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lublinie.

 

Opracowanie: asp. Tomasz Stachyra

Zdjęcia: mł. bryg. Wojciech Miciuła

Skip to content