IMG 2785

Eliminacje powiatowe OTWP w Rykach

IMG 278527 marca 2019 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rykach odbyły się eliminacje powiatowe XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.

Organizatorem turnieju był Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Rykach, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Rykach oraz Starostwo Powiatowe w Rykach.

Uczestników przywitał st. bryg. Leszek Niewęgłowski oraz Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP w Rykach druh Stanisław Jagiełło. Do eliminacji na szczeblu powiatowym zakwalifikowało się 14 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu.

Wyniki eliminacji przedstawiają się następująco:
I grupa – uczniowie szkół podstawowych
1.    Olimpia Ciepielewska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Dęblinie
2.    Jan Mich – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sobieszynie
3.    Oliwia Wojdat – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sobieszynie
II grupa – uczniowie szkół gimnazjalnych
1. Mikołaj Niedziela – Szkoła Podstawowa w Grabowie Szlachecki
2. Aleksandra Bomba – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie
3. Roksana Janiszek – Publiczna Szkoła Podstawowa w Białkach Dolnych
III grupa – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych
1. Kornel Dusiński – Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Dęblinie
2. Szymon Prządka – Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Dęblinie

Nagrody dla uczniów, którzy zajęli w eliminacjach powiatowych miejsca od 1 do 3 ufundowane zostały przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Rykach oraz Starostę Ryckiego. Nagrody oraz dyplomy wręczyli st. bryg. Leszek Niewęgłowski – Komendant Powiatowy PSP w Rykach oraz Dariusz Cenkiel – Wicestarosta.
Uczniowie Olimpia Ciepielewska, Mikołaj Niedziela i Kornel Dusiński będą reprezentować powiat rycki podczas eliminacji wojewódzkich OTWP.

Podczas przerwy uczestnicy turnieju mieli okazję zobaczyć sprzęt będący na wyposażeniu jednostki ratowniczo-gaśniczej Komendy Powiatowej PSP w Rykach. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zainteresowanie tematyką bezpieczeństwa przeciwpożarowego i udział w turnieju. Dziękujemy również dyrekcji szkół i opiekunom uczniów.

mt_gallery: Eliminacje powiatowe OTWP w Rykach

Opracowanie i zdjecia: st. kpt. Jarosław Lasek

Skip to content