IMG 20190119 232504

Tragiczny pożar w Nieliszu

IMG 20190119 23250419 stycznia 2019 roku doszło do tragicznego w skutkach pożaru budynku mieszalnego, w wyniku którego śmierć poniosły 2 osoby.

Informację o pożarze otrzymaliśmy o godz. 21.29. Jako pierwsi na miejsce dojechali strażacy z OSP Krzak, którzy zastali pożar drewnianego budynku mieszkalnego w fazie intensywnego rozwoju. Sąsiedzi poinformowali, że wewnątrz budynku mogą znajdować się 2 osoby. Intensywność pożaru nie pozwalała na wejście ratowników do wnętrza budynku. Dopiero wstępne przygaszenie pożaru, pozwoliło na podjecie działań związanych
z poszukiwaniem mieszkańców budynku. Pierwsze zwęglone ciało właścicielki budynku zostało odnalezione przy drzwiach jednego z pomieszczeń. Dalsze działania gaśnicze pozwoliły na odnalezienie zwęglonego ciała jej syna, które znajdowało się na łóżku kolejnego z pomieszczeń.

Przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia ustali prokuratorskie śledztwo. Oceniając skalę wypaleń, przypuszczamy, że prawdopodobną przyczyna pożaru mogło być zaprószenie ognia przez jednego z mieszkańców.
 
Pożary w budynkach mieszkalnych, szczególnie drewnianych mają swoją specyfikę pożar rozprzestrzenia się bardzo szybko. Natomiast późne powiadomienie służb nie dało możliwości zmniejszenia skali tej tragedii.
   
Działania ratowniczo-gaśnicze trwały ponad 6 godzin, w których wzięło udział 23 ratowników; 3 zastępy OSP: Krzak, Złojec, Nielisz oraz 5 zastępów z PSP (z JRG Szczebrzeszyn i JRG Zamość) w tym st. bryg. Jacek Sobczyński komendant miejski PSP, mł. bryg. Marcin Lipiec dowódca JRG Szczebrzeszyn. Spaleniu uległ budynek mieszkalny wraz z wyposażeniem.

mt_gallery: Pożar drewnianego domu w Nieliszu.

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Andrzej Szozda

Skip to content