IMG 0255

Uroczysta zbiórka z okazji wręczenia odznaczeń, wyróżnień i awansów na wyższe stopnie służbowe.

IMG 025520 grudnia 2018 roku w Sali Wielofunkcyjnej Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń, wyróżnień i awansów na wyższe stopnie służbowe połączona ze spotkaniem opłatkowym.

 

Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek, który w wielu słowach komplementował strażaków gratulując postawy godnej naśladowania podczas służby dla społeczeństwa i poświęcenia w tworzeniu bezpieczeństwa na terenie woj. lubelskiego.

Podczas uroczystości Wojewoda Lubelski Pan Przemysław Czarnek w asyście  Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Grzegorza Alinowskiego wręczył 9 medali za Długoletnią Służbę. Na wniosek Komendanta Głównego PSP wręczono srebrne oraz złote odznaki „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”. Za szczególne zaangażowanie w działaniach ratowniczych Dyplomem Komendanta Głównego PSP wyróżniony został mł. bryg. Wojciech Miciuła, natomiast nagrodami pieniężnymi wyróżnionych zostało 5 funkcjonariuszy. Rownież 5 funkcjonariuszy otrzymało z rąk Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Grzegorza Alinowskiego awanse na wyższe stopnie służbowe.

Okres przedświąteczny to czas, kiedy częściej składamy sobie życzenia i z życzliwością spoglądamy na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. W związku z czym po uroczystości wręczenia awansów i odznaczeń odbyło się spotkanie opłatkowe. Duchowemu spotkaniu przewodniczył kapelan lubelskich strażaków Mirosław Ładniak. Była modlitwa, kolęda, jak również okolicznościowe życzenia.

mt_gallery: Uroczystość wręczenia odznaczeń, wyróżnień i awansów.

Opracowanie i zdjęcia: asp. Tomasz Stachyra

 

 

Skip to content