IMG 20181106 154255

Tragedia na zbiorniku wodnym w Nieliszu

IMG 20181106 154255Do tragicznego w skutkach wypadku doszło tuz przed godz. 13 w dniu 6 listopada 2018 r. na zbiorniku wodnym Nielisz.

Mężczyzna łowiący ryby z łodzi wpadł do wody. Wołanie o pomoc usłyszeli inni wędkarze, którzy ruszyli na pomoc. Jednym z nich był asp. Piotr Czemerys strażak z KP PSP Krasnystaw. Z uwagi na zabezpieczenia nie udało się skorzystać z łodzi znajdujących się na brzegu. W związku z czym strażak podjął próbę uratowania tonącego, który znajdował się już pod wodą. Znaczna odległość od brzegu (ok. 40m), głębokość zbiornika i  niska temperatura wody nie pozwoliły  odnaleźć i uratować tonącego. Drugi ze świadków powiadomił służby ratownicze.

Działania zastępów ratowniczych, a także WOPR polegały na przeszukiwaniu terenu wyznaczonego przez świadków zdarzenia. Tuż po godz. 14 działania z wykorzystaniem sonaru wsparła Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego „LUBLIN-4 BIŁGORAJ”. Po godzinie 16 udało się zlokalizować i wyłowić 50 l. mężczyznę. Niestety mężczyzny nie udało się uratować.

Dalsze działania polegały na oświetleniu terenu na potrzeby policji i prokuratury. Do działań trwających ponad 6 godzin, skierowano 3 zastępy z JRG Szczebrzeszyn w tym Dowódcę JRG, 1 zastęp z JRG Zamość oraz OSP Sułów i Nielisz, wyposażone w łodzie ratownicze, WOPR oraz grupa wodno nurkową. 

Opracowanie: mł. bryg. Andrzej Szozda

mt_gallery: Utonięcie na zbiorniku wodnym w Nieliszu

Zdjęcia: mł. bryg. Marcin Lipiec

Skip to content