IMG 9396

Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych w Krasnymstawie

IMG 939624 czerwca 2018 r. przeprowadzone zostały Wojewódzkie Zawody Sportowo -Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych w Krasnymstawie. Udział wzięło 37 drużyn, w tym 22 drużyny męskie i 15 kobiecych.

Komisję sędziowską stanowili funkcjonariusze PSP oraz druhowie OSP.
Zawody rozgrywano w konkurencjach:
Ćwiczenie bojowe oraz sztafeta pożarnicza 7×50 m z przeszkodami.

3. Wielkolas.

Dodatkowo po raz pierwszy jedną z konkurencji podczas Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych była Musztra. Każda drużyna, która kończyła bieg sztafetowy udawała się do wyznaczonego miejsca, gdzie następnie była poddawana ww. konkurencji. Każda z drużyn dostawała na start 20 punktów, następnie w zależności od popełnionych błędów z  jej konta zabierane były punkty.
W klasyfikacji drużyn kobiecych zwyciężyła drużyna: OSP Krzewica (20 pkt), która  jako jedyna drużyna nie popełniła żadnego błędu.
Natomiast w klasyfikacji mężczyzn zwycięzcami została drużyna OSP Żabików, która dopiero po dogrywce pokonała Dryżynę OSP Cicibór Duży.

mt_gallery: Wojewódzkie Zawody Sportowo -Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych w Krasnymstawie

Opracował: kpt. Michał Borkowski

Zdjęcia: asp. Tomasz Stachyra