IMG-20180615-WA0001

Mistrzostwa Europy TFA 2018

IMG-20180615-WA0001W dniach 07 – 10 czerwca 2018 reprezentacja Polski powołana przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej brała udział w mistrzostwach Europy TFA w niemieckim Mönchengladbach.

 

W składzie reprezentacji był strażak Komendy Miejskiej PSP w Chełmie asp. Rafał Bereza. Reprezentacja Polski walczyła na arenie europejskiej ze strażakami z innych państw jak równy z równym osiągając wysokie wyniki i wygrywając rywalizację w kategoriach OPEN, co sprawiło że do kraju wrócili z 3 tytułami Mistrzów Europy.

Reprezentant Komendy Miejskiej PSP w Chełmie jak sam stwierdził występ zaliczył do mniej udanych, zakończył zawody zajmując 10 miejsce w kategorii OPEN i 3 w swojej kategorii wiekowej. Dużo emocji dostarczyła rywalizacja w kategorii sztafet. Nasz reprezentant wraz z kolegami z drużyny wygrał rywalizację w tej kategorii co pozwoliło na zdobycie tytułu Mistrzów Europy w kategorii sztafety, pokonując tym samym reprezentację Czechów, którzy bronili tego tytułu z roku ubiegłego.

Aktualnie asp. Bereza przygotowuje się do mistrzostw Polski, które odbędą się 21 – 24 czerwca na rynku w Toruniu. Będzie tam bronił tytułu „Najtwardszego strażaka w Europie”, który zdobył rok wcześniej, a zaraz po mistrzostwach Polski strażak z KM PSP Chełm wylatuje na mistrzostwa Europy w FCC odbywające się w niemieckim Mosel. Tam będzie bronił tytułu Mistrza Europy i Rekordu Europy, które od dwóch lat są w jego posiadaniu.

tekst: mł. bryg. Wojciech Chudoba – KM PSP Chełm

mt_gallery: Mistrzostwa Europy TFA 2018

zdjęcia: reprezentacja Polski w TFA.

Skip to content